تعویض کمک فنر هایلوکس

تویوتا هایلوکس یکی از خودروهای محبوب برای آفرود است. که بیشتر در قدرت و اعتماد به نفس بالا شناخته شده. این خودرو دارای سیستم تعلیق قدرتمندی می‌باشد. که برای تحمل بار سنگین و عملکرد بهتر در مسیرهای سخت و ناهموار طراحی شده است. با گذشت زمان و استفاده مداوم، یا بالا رفتن استهلاک ماشین، کمک فنرها ممکن است کمی آسیب دیده یا معیوب شوند. و نیاز به تعویض داشته باشند. در این مقاله، به بررسی فرایند تعویض کمک فنر هایلوکس می‌پردازیم. و به شکل اختصاصی کیت ارتفاع هایلوکس تولید شده توسط برند استرالیایی آیرونمن Ironman 4×4 را معرفی می‌نماییم.

کمک فنر

 

 

تشخیص نیاز به تعویض کمک فنر هایلوکس

اولین گام در تعویض کمک فنر، تشخیص نیاز به تعویض آن است. در صورتی که خودرو شما دارای یک یا چند علامت زیر باشد، ممکن است نیاز به تعویض کمک فنر داشته باشد:

فشار بیش از حد روی کمک فنر هایلوکس

اگر متوجه شدید که کمک فنرها فشرده شده‌اند. و قدرت انعطاف آن‌ها کاهش یافته است، نشانه‌ای جدی برای تعویض کمک فنر محسوب می‌شود.

حمل و نقل نااستاندارد:

اگر خودرو شما به طور متناوب در مسیرهای ناهموار و سنگین استفاده می‌شود. و فراز و فرود‌های شدیدی را طی می‌کند، کمک فنرها ممکن است به سرعت از توان بیفتند. و نیاز به تعویض داشته باشند.

کمی برخورد:

در صورت برخورد با موانع سخت و شدید، کمک فنرها ممکن هستند خم شده یا آسیب دیده باشند و نیاز به تعویض داشته باشند.

کاهش توان کمک فنر هایلوکس و استهلاک آن:

اگر بدنه خودروی شما به طور مشخص افزایش یافته است. و زمانی که بار روی آن قرار می‌گیرد، به طور غیر استاندارد  فشرده می‌شود، احتمالاً کمک فنرها از پا افتاده‌اند و باید تعویض شوند.

انواع کمک فنر آیرونمن

 

 

 

انواع کمک فنر هایلوکس برند آیرونمن

برند استرالیایی آیرونمن نزدیک به ۶۰ سال است که یکی از قدرتمند‌ترین و مستحکم‌ترین کمک فنرهای آفرود را تولید و به بازار عرضه می‌کند. این شرکت در سه مدل کمک فنر مخصوص هایلوکس را معرفی کرده. که عبارتند از: کمک فنر نیتروگس، کمک فنر فومسل و کمک فنر فومسل پرو.

کمک فنر نیتروگس هایلوکس

یکی از گزینه‌های شما برای تعویض کمک فنر هایلوکس، کیت ارتفاع آیرونمن به همراه کمک فنر نیتروگس است. این کمک فنر با تکنولوژی گازی طراحی و ساخته شده. که به واقع نرمی و هندلینگ فوق العاده‌ای به هایلوکس می‌دهد. اما در انتخاب بهترین کمک فنر برای هایلوکس، لازم است به این نکته توجه کنید که نسبت به کاربری و نوع مصرف‌تان باید این کمک فنر را انتخاب نمایید.

اگر کاربری شما بیشتر شهری است تا آفرودی، یعنی حدود ۷۰ درصد مواقع در شهر تردد دارید، بهترین کمک فنر برای هایلوکس شما کمک فنر نیتروگس آیرونمن است. که به واقع نسبت به کمک فنر فابریک هایلوکس، استحکام و نرمی بالاتر و قدرت استثنایی دارد.

 

سیستم تعلیق نیتروگس

 

 

کمک فنر فومسل هایلوکس

اگر به دنبال کمک فنر مناسب برای تعویض کمک فنر هایلوکس هستید. که هم نیاز شهری شما را برآورده کند و هم نیاز آفرود. بهترین انتخاب برای شما کمک فنر فومسل برای هایلوکس تان است. آیرونمن در تولید این نوع کمک فنر از تکنولوژی پیشرفته‌تری استفاده کرده و ساختار محکم‌تری نسبت به کمک فنر نیتروگس دارد. که این باعث می‌شود مقاومت این نوع کمک فنر نسبتا بالا باشد. در صورتیکه استفاده شما از هایلوکس پنجاه درصد شهری و پنجاه درصد آفرودی است. در انتخاب کمک فنر فومسل آیرونمن شک نکنید.

کمک فنر هایلوکس فومسل

 

 

کمک فنر فومسل پرو هایلوکس

در حال حاضر پیشرفته‌ترین نوع کمک فنر در محصولات آیرونمن، کمک فنر فومسل پرو است. اما در انتخاب این نوع کمک فنر حتما این مورد را در نظر بگیرید که اگر کاربری شما ۷۰ درصد آفرود و نزدیک به ۳۰ درصد شهری است. سمت کمک فنر فومسل پرو بروید. در غیر اینصورت ممکن است این کمک فنر برای کاربری شهری‌تان کمی خشک به نظر برسد. چراکه فومسل پرو ساختار فولادین بسیار مستحکم و قدرتمندی دارد و بیشتر برای مصرف آفرودی گزینه جذابی به نظر می‌رسد.

 

کمک فنر هایلوکس فومسل پرو

 

تعویض کمک فنر هایلوکس به همراه کیت ارتفاع آیرونمن

اگر در کنار تعویض کمک فنر نیاز به افزایش ارتفاع دارید. می‌توانید سراغ کیت ارتفاع آیرونمن برای هایلوکس بروید. این کیت جذاب شامل چهار عدد کمک فنر که همانطور که گفته شد بسته به نوع کاربری‌تان انتخاب می‌کنید. یک جفت ادلیف که زیر شمش عقب قرار می‌گیرد. و ارتفاع مناسبی به هایلوکس می‌دهد. و یک جفت فنر لول که در قسمت جلو کار گرفته می‌شود و تا حد مطلوبی ارتفاع می‌دهد. فنر لول‌ها هم بستگی به وزن خودروی شما دارد. آیرونمن در سه مدل فنر سبک، فنر متوسط و فنر سنگین، این نوع فنرلول‌ها را طراحی و معرفی کرده تا نسبت به تحمل وزن، یکی از آنها را برای کیت ارتفاع هایلوکس انتخاب نماید.

 

تعویض دیسک و لنت هایلوکس

اگر قصد دارید در کنار تعویض کمک فنر هایلوکس، دیسک و لنت آن را نیز تعویض کنید. پیشنهاد می‌کنیم از دیسک و لنت ترمز آیرونمن مخصوص هایلوکس استفاده نمایید. این دیسک و لنت‌ها از مرغوب‌ترین مواد اولیه سرامیکی و کربن ارتقا یافته طراحی و ساخته شده. که در برابر هرگونه آب و هوا و شرایط نامساعد مقاومت خوبی از خود نشان می‌دهند. و این اطمینان را به شما می‌دهند تا نسبت به افزایش راندمان سیستم ترمز هایلوکس آسوده خاطر باشید.

 

 

کمک فنر هایلوکس

 

 

مزیت تعویض کمک فنر هایلوکس با کیت ارتفاع آیرونمن

  •  افزایش هندلینگ و نرمی ماشین در جاده
  • بالا رفتن پایداری و استحکام در مسیرهای سخت
  • کیفیت و تکنولوژی بالاتر کمک فنر هایلوکس آیرونمن نسبت به کمک فنر فابریک
  • مقاوم در برابر هرگونه شرایط سخت
  • ساخته شده از باکیفیت ترین متریال‌ها
  • گارانتی سه ساله بی قید و شرط

 

جمع بندی

از آنجایی که کمک فنر و یا سیستم جلوبندی تویوتا هایلوکس، جزو موارد مصرفی و بسیار مهم هستند. نیاز به تعویض کمک فنر هایلوکس و تعویض دیسک و لنت هایوکس در گذر زمان احساس می‌شود. استفاده از باکیفیت‌ترین و مستحکم‌ترین کمک فنر برای هایلوکس خیال‌تان را از بابت سیستم تعلیق و ایمنی ماشین راحت می‌کند. به همین خاطر در این مقاله کمک فنر و کیت ارتفاع برند آیرونمن برای هایلوکس را معرفی کردیم.

در صورتیکه نیاز به مشاوره بیشتر در خصوص تجهیز ماشین آفرود خود دارید. می‌توانید با تیم ایران آیرونمن نماینده انحصاری برند آیرونمن در ایران به شماره ۲۸۴۲۴۸ ۰۲۱ در تماس باشید. همکاران ما آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.