تعویض کمک فنر لندکروز اتاق ۱۰۰

کمک فنر یکی از عناصر مهم در سیستم تعلیق خودرو است. که وظیفه تحمل وزن خودرو و جذب ضربات و لرزش‌های جاده و مسیرهای ناهموار را برعهده دارد. در صورتی که کمک فنر لندکروز اتاق ۱۰۰ خودرو خراب یا فرسوده شود، یا آسیب دیده باشد، لازم است آن را تعویض کرد. در این مقاله، در مورد تعویض کمک فنر لندکروز اتاق ۱۰۰ و راهکارهای مربوط به آن پرداخته خواهد شد. شرکت استرالیایی آیرونمن Ironman4x4 نزدیک به ۶۰ سال است که یکی از قدرتمند‌ترین سیستم‌های تعلیق ماشین آفرود را تولید و طراحی می‌کند. برای مشاهده محصولات موجود برای لندکروز اتاق ۱۰۰ و کیت ارتفاع آن به این لینک مراجعه نمایید.

 

کمک فنر لندکروز اتاق ۱۰۰

 

چه زمانی نیاز به تعویض کمک فنر اتاق ۱۰۰ داریم؟

کمک فنر به عنوان یک قطعه مهم در سیستم تعلیق خودرو، تحت تأثیر شرایط رانندگی و زمان تدریجاً فرسوده و ضعیف می‌شود. این فرسودگی ممکن است به دلیل عوامل مختلفی مانند استفاده طولانی مدت، عوامل جوی، شرایط جاده‌ای نامساعد و یا نقص در تولید باشد. در صورتی که کمک فنر لندکروز اتاق ۱۰۰ خودرو فرسوده شده یا خراب شود، نیاز به تعویض آن برای حفظ عملکرد و ایمنی خودرو وجود دارد

افت فشار و کاهش ارتفاع خودرو:

در صورتی که کمک فنر لندکروز اتاق ۱۰۰ خودرو فرسوده شده باشد، ممکن است فشار و ارتفاع خودرو کاهش یابد و خودرو نسبت به زمین بیشتر فشار بیاورد. و دیگر کارایی قبلی و تحمل بار را نداشته باشد.

لرزش زیاد هنگام رانندگی:

کمک فنر فرسوده می‌تواند منجر به لرزش زیاد خودرو در زمان رانندگی شود. اگر لرزش غیرمعمولی در خودرو را تجربه می‌کنید که ممکن است به کمک فنر مرتبط باشد، تعویض کمک فنر لندکروز اتاق ۱۰۰ ضروری است.

آسیب فیزیکی به کمک فنر:

در صورتیکه کمک فنر لندکروز اتاق ۱۰۰ خمیده شود یا در اثر برخورد اجسام سنگین، آسیب دیده باشد، برای حفظ ایمنی خود و ماشین حتما کمک فنر باید تعویض شود.

انواع کیت ارتفاع آیرونمن برای کمک فنر لندکروز اتاق ۱۰۰

شرکت آیرونمن با بهره‌گیری از جدید‌ترین تکنولوژی و در نظر گرفتن استانداردهای بین‌المللی، برای انواع ماشین آفرود کیت ارتفاع مخصوص وارد بازار کرده است. در حال حاضر سه مدل برای تعویض کمک فنر لندکروز اتاق ۱۰۰ وجود دارد که در ادامه به شرح آنها می‌پردازیم.

کمک فنر نیتروگس

کمک فنر لندکروز اتاق ۱۰۰ نیتروگس آیرونمن از تکنولوژی پیستون دولایه بهره می‌برند. و با گاز نیتروژن پر شده‌اند. این کمک فنر‌ها برای افرادی مناسب است که ۳۰ درصد استفاده آفرود و ۷۰ درصد استفاده شهری از خودرو خود دارند. با وارد شدن فشار به چرخ ها کمک فنر این ضربه را جذب کرده و به گرما تبدیل می‌کند. ساختار این نوع کمک فنر به گونه‌ای است که گرمای حاصل را سریعا دفع می‌کند. و باعث می‌شود کمک فنر کمتر آسیب ببیند. و ایمنی سواری شما را تا حد قابل قبولی بالا ببرد.

 

سیستم تعلیق نیتروگس

 

 

کمک فنر فومسل

کمک فنر های فومسل مناسب افرادی است که ۵۰ درصد کاربری آنها شهری و ۵۰ درصد آفرود است. این نوع کمک فنر هم در مسیرهای ناهموار و هم در رانندگی شهری، کارایی بسیار خوبی از خود نشان می‌دهند. ساختار فولادی این کمک فنر باعث می‌شود تا از خمیده شدن و آسیب دیدن در برابر ضربات سخت در امان بماند.

 

سیستم تعلیق فومسل

 

کمک فنر فومسل پرو

در حال حاضر قدرتمند‌ترین و به‌روز‌ترین کمک فنر تولید شده توسط آیرونمن به شمار می‌رود. قطر پیستون بزرگتر در آن باعث می‌شود تا گرما به راحتی دفع شود. و تمامی ضربات به خوبی گرفته تا کمترین ضربه به کابین و شاسی خودرو وارد شود. اما این کمک فنر مناسب افرادی است که هفتاد درصد مواقع در مسیر آفرودی هستند. و کمتر استفاده شهری دارند. چرا که در مسیر شهری ممکن است خشک به نظر برسد.

 

کمک فنر فومسل پرو آیرونمن

 

راهکارهای دیگر برای افزایش ارتفاع لندکروز اتاق ۱۰۰

تقویت فنر لول

در کنار تعویض کمک فنر لندکروز اتاق ۱۰۰ می‌توانید فنر لول‌های آن را نیز برای افزایش ارتفاع و ایمنی بیشتر تعویض کنید. علاوه بر افزایش ارتفاع و افزایش زاویه ورود و خروج به شیب، تعویض فنر لول‌های لندکروزر باعث افزایش تحمل وزن می‌شود. بنابراین اگر وزن خودرو شما تا حدی زیاد است بهتر است فنر لول‌ها را هم تعویض کنید. برای مشاهده و خرید فنر لول‌های مخصوص لندکروز به این لینک مراجعه نمایید.

تقویت تورشن بار

تورشن بار ها وظیفه کنترل نیروهای وارده بر چرخ های جلوی لندکروزر را به عهده دارند. برای تقویت سیستم تعلیق لندکروزر اتاق ۱۰۰ می‌توان تورشن بار ها را تقویت کرد. با این کار هم تحمل وزن را بالا برده‌اید و هم هندلینگ خودرو در رانندگی را تا میزان خوبی افزایش داده‌اید. و باعث بهبود عملکرد سیستم تعلیق در شرایط مختلف می‌گردد.

 

 

لندکروز اتاق ۱۰۰

نکات مهم در رابطه با تعویض کمک فنر لندکروز اتاق ۱۰۰

۱. مشاوره با متخصصین:

قبل از تعویض کمک فنر لندکروز اتاق ۱۰۰، توصیه می‌شود با متخصصین مربوطه مشاوره کنید. آنها می‌توانند شرایط و نیازهای خودرو شما را بررسی کنند. و راهنمایی در مورد انتخاب کمک فنر مناسب و روش تعویض آن ارائه دهند. برای دریافت مشاوره تخصصی آیرونمن با شماره ۲۸۴۲۴۸ ۰۲۱ در تماس باشید.

۲. خرید قطعات اورجینال:

برای اطمینان از کیفیت و عملکرد بهتر، توصیه می‌شود کمک فنر لندکروز اتاق ۱۰۰ را از تولید کننده یا نمایندگی معتبر خریداری کنید. استفاده از قطعات اورجینال به شما کمک می‌کند تا از دوام و کارایی بهتری برخوردار شوید. کمک فنر‌های آیرونمن گزینه بسیار مناسب و جایگزین ایده‌آلی برای کمک فنر فابریک لندکروز است.

۳. استفاده از خدمات تعمیرگاه مجاز:

برای تعویض کمک فنر لندکروز اتاق ۱۰۰، بهتر است از خدمات تعمیرگاه مجاز و متخصص استفاده کنید. آنها تجربه و تخصص لازم را در زمینه تعویض قطعات خودرو دارند. و می‌توانند عملیات تعویض را به درستی انجام دهند. با خرید کیت ارتفاع لندکروز اتاق ۱۰۰ از ایران آیرونمن برای نصب آن به تعمیرگاه‌های مجاز و مورد اطمینان ارجاع داده می‌شوید.

۴. بررسی سایر عناصر تعلیق:

برای اطمینان و ایمنی بیشتر، مهم است سایر عناصر تعلیق خودرو نیز بررسی شوند. اگر سایر قطعات مانند فنر لول‌ها، لنت‌ها و دیسک‌ها نیز فرسوده یا خراب هستند، بهتر است همزمان با تعویض کمک فنر، این قطعات نیز تعویض شوند. برای مشاهده دیسک و لنت مخصوص لندکروز اتاق ۱۰۰ به این لینک مراجعه نمایید.

۵. تعادل دستگاه تعلیق:

پس از تعویض کمک فنر خود، مهم است دستگاه تعلیق خودرو تعادل خوبی داشته باشد. این شامل بررسی و تنظیم فشار کمک فنر و همچنین سایر قطعات تعلیق است.

 

 

مزایای تعویض کمک فنر لندکروز اتاق ۱۰۰ با آیرونمن

  • کیفیت و استحکام بسیار بالا مشابه نوع فابریک خودرو
  • افزایش ارتفاع و میزان هندلینگ مناسب
  • دفع تمامی ضربات سخت به کابین و شاسی
  • افزایش راندمان و بهبود عملکرد در مسیرهای آفرودی
  • افزایش تحمل بار خودرو
  • دارای گارانتی سه ساله بی قید و شرط

جمع بندی

کمک فنر خودرو ممکن است در اثر استهلاک، آسیب و فرسودگی از کار بیفتد و نیاز به تعویض داشته باشد. تعویض کمک فنر لندکروز اتاق ۱۰۰ با کمک فنر‌های آیرونمن باعث افزایش راندمان و ایمنی خودرو می‌شود. که در این مقاله به بررسی ویژگی و مزایای آنها پرداختیم. شرکت ایران آیرونمن نزدیک به ده سال است که نماینده انحصاری برند آیرونمن در ایران است. برای مشاهده دیگر تجهیزات آفرودی به وبسایت ایران آیرونمن مراجعه نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره تخصصی در مورد تجهیز ماشین آفرودی خود با شماره ۲۸۴۲۴۸ ۰۲۱ در تماس باشید.