لوازم کمپینگ برای آفرود

برای برخی افراد، یک سفر کمپینگ مانند چادر زدن در حیاط خلوت است. برای دیگران، یک کابین با تهویه مطبوع با Wi-Fi است. اما برای کسانی که عاشق چالش هستند. و عطش آنها برای ماجراجویی فراتر از این چیزهاست، یک سفر کمپینگ آفرودی همان چیزی است که ما انتظارش را داریم. اگر جاده‌ای را انتخاب می‌کنید که کمتر سفر کرده‌اید، یا می‌خواهید حرفه‌ای تر از همیشه آفرود کنید، بهتر است این لوازم کمپینگ برای آفرود را همواره با خود به همراه‌ داشته باشید. در این مقاله انواع لوازم ضروری برای سفر آفرودی را با تمرکز بر تجهیزات برند استرالیایی آیرونمن Ironman4x4 معرفی می‌کنیم.

شرکت آیرونمن نزدیک به ۶۰ سال است که یکی از قدرتمند‌ترین و با‌کیفیت‌ترین تجهیزات آفرودی و سیستم تعلیق ماشین آفرود را تولید می‌کند. در حال حاضر لوازم کمپینگ برای آفرود را نیز جزو محصولات خود قرار داده است.

 

 

کمپینگ در آفرود

 

تجهیزات نجات آفرود

هر آفرود حرفه‌ای به شما می‌گوید که یک کیت ریکاوری هر زمان که دنبال لوازم کمپینگ برای آفرود هستید، ضروری است. کیت شما باید دارای همه چیزهایی باشد که برای بیرون کشیدن وسیله نقلیه خود از مسیرهای ناهموار نیاز دارید، از جمله:

  • یک وینچ
  • یک تسمه بکسل
  • تخته ریکاوری وافل برد
  • یک دستگاه دیفلیوتر و فشار سنج هوا
  • کمپرسور باد
  • کیت تعمیر لاستیک
  • یک جک های‌لیفت
  • دستکش کار

علاوه بر این، داشتن بیل سه تکه در ماشین آفرودی شما مفید است. حتی اگر نتوانید کل زمین‌های اطراف را حفاری کنید، ممکن است بتوانید چرخ‌های خود را به اندازه کافی از جایی که گیر کرده است، آزاد کنید تا بازیابی و نجات آن آسان‌تر شود.

 

تجهیزات ریکاوری آفرود

 

سوخت یدکی

تمام هدف آفرود دور شدن تا حد امکان از “تمدن” است. البته، هیچ تمدنی به معنای نداشتن پمپ بنزین است، اگر وقتی در جنگل هستید سوختتان تمام شود، شانس شما را از دست می دهد. نگه داشتن کمی سوخت اضافی در اطراف به شما کمک می کند تا از این نوع وضعیت چسبناک جلوگیری کنید.

با این حال، این بدان معنا نیست که شما باید بنزین را در یک قوطی ارزان قیمت در محفظه مسافران خود نگه دارید. به دنبال یک منبع آب یا حمل سوخت باشید که برای حمل سوخت در فواصل طولانی بدون خطر نشت گاز و سایر خطرات طراحی شده است. و برای سفارش آن می‌توانید به این لینک مراجعه نمایید.

ژنراتور الکتریکی در لوازم کمپینگ برای آفرود

برخی از ماجراجویان و آفرودسواران، یک ژنراتور الکتریکی در خارج از جاده را بیش از حد یادآور آن کابین دلپذیر با Wi-Fi می‌دانند. اما ژنراتورها چندین مزیت کلیدی را ارائه می‌دهند که آنها را برای سفر کمپینگ خارج از جاده شما ضروری می‌کند. با یکی، می توانید:

دستگاه هایی مانند GPS یا تلفن همراه‌ را شارژ کنید
برق ابزار و چراغ ها را تامین کنید
از وسایل پخت و پز مانند اجاق گاز و توستر استفاده کنید
یک یخچال کوچک را روشن کنید
یک ماشین را روشن کنید

هنگامی که یک ژنراتور را انتخاب می‌کنید، می‌توانید یک خروجی برق شهری از آن بگیرید. به خاطر داشته باشید که برای چه چیزی از آن استفاده می‌نمایید. اگر قصد دارید چندین دستگاه با وات بالا را تغذیه کنید، به یک ژنراتور با آمپرهای بالاتر نیاز دارید. تمامی این کارها را می‌توانید با پاور استیشن قدرتمند آیرونمن تجربه کنید.

 

پاور استیشن

 

 

یخچال مسافرتی و کمپینگ

چه یک شبه یا یک هفته در کمپینگ و افرود باشید، به غذا نیاز خواهید داشت. و اینکه غذای شما چقدر خوب نگه داشته می‌شود و از فاسد شدن جلوگیری می‌شود اهمیت زیادی دارد. هنگام انتخاب مواد نگهداری برای غذای کمپ خود، این اصول را در نظر داشته باشید.

اگر گوشت و یا هرگونه مواد فاسد شدنی را در کمپ نگهداری می‌کنید، مطمئن شوید که یخچال مسافرتی برای کمپینگ با عایق‌بندی خوب با دمای داخلی کمتر از 40 درجه داشته باشید. یخچال مسافرتی در لوازم کمپینگ برای آفرود شما نقش بسیار باارزشی را نیز در خنک نگه داشتن لوازم غذایی بازی می‌کند. بخصوص در زمانیکه در کویر به سر می‌برید. یا می‌خواهید مقداری از غذای خود را فریز کنید. یخچال ۴۳ لیتری آیرونمن تمام ویژگی‌های یک بخچال ایده‌آل به همراه‌ کمپرسور ضد ضربه آلمانی را داراست. که بازه دما -۱۸ تا +۱۰ را برای شما فراهم می‌کند.

آیرونمن در جدیدترین محصول خود یخچال ۶۵ لیتری خود را معرفی کرده که از این لینک می‌توانید مشخصات آن را مشاهده کنید.

 

 

ریل یخچال مسافرتی آیرونمن

 

 

منبع آب در لوازم کمپینگ برای افرود

آب حیاتی‌ترین ماده در لوازم شما می‌تواند باشد. در صورتی که در سفر کویر به سر می‌برید، تامین آب شما یکی از حیاتی ترین عوامل در تعیین بقای شما خواهد بود، به خصوص اگر در صحرا یا گرمای شدید خارج از جاده هستید. یا اگر در حال پیاده روی نیز هستید. به عنوان یک قاعده، شما باید حداقل یک یا دو گالن آب برای هر نفر در روز همراه‌ ببرید. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم انواع منبع اب ساخته شده از مرغوب‌ترین متریال‌ها را در این لینک ببینید.

سواگ کمپینک

در زمانیکه در کمپ خود به سر می‌برید، همواره ترجیح می‌دهید که خواب راحت و بی دردسری داشته باشید. سواگ این امکان را به شما می‌دهد تا در مقابل هرگونه شرایط آب و هوایی با جنس ضد اب و کتان مرغوبی که دارد، تجربه استراحت و خواب خوبی داشته باشید. برای مشاهده این محصول کافیست به این لینک مراجعه کنید.

 

سوگ آیرونمن

 

چادر سقفی در لوازم کمپینگ برای آفرود

این روزها آفرودسوارها اغلب یک چادر روی سقف خودرو آفرودی خود نصب می‌کنند. چادرهای سقفی به شما این امکان را می‌دهند تا با تشک فوم ضخیمی که دارد همراهان‌تان را از شر خوابیدن در زمین ناهموار و یا سنگی نجات دهد. و ارتفاع آن یک مزیت خوب برای شماست. در اینصورت شما از حیوانات سرگردان در اطراف کمپ در امان می‌مانید. برای مشاهده چادر سقفی آیرونمن به این لینک مراجعه نمایید.

 

چادر سقفی آیرونمن

 

سایبان آفرودی

برای سرپناهی در روز، سایبان‌ها گزینه مناسبی در لوازم کمپینگ برای آفرود هستند. آنها به راحتی روی باربند ماشین شما نصب می‌شوند. و فضای مناسبی را برای دور ماندن از نور آفتاب و استراحت در سایه پس از اتمام چرخیدن در روز ارائه می دهند. و محافظت سریع در برابر باران را فراهم می‌کنند. حتی می‌توانید برخی از سایبان‌های خارج از جاده را به اتاقک کوچکی تبدیل کنید. تا هم فضای خصوصی خود را داشته باشید. و هم از حشره‌ها به دور بمانید. در حال حاضر برند آیرونمن دو مدل سایبان خفاشی و مربعی را به بازار عرضه کرده که هرکدام از آنها نیز به چند دسته تقسیم می‌شوند. برای مشاهده مشخصات آنها و یا ثبت سفارش به این لینک مراجعه نمایید.

 

سایه بان مسافرتی

 

کیف باربند در لوازم کمپینگ برای آفرود

زمانیکه تجهیزات خود را برای یک آفرود حرفه‌ای جمع می‌کنید، ممکن است نیاز به یک فضای بیشتر برای لوازم خود داشته باشید. یا وسایل خریداری شده در سفر را درون آن قرار دهید.  کیف باربند آیرونمن در حجم‌های ۲۵۰، ۳۵۰، ۵۰۰ و ۶۰۰ لیتری می‌تواند این نیاز شما را برآورده کند. تا دیگر دغدغه کمبود فضا نداشته باشید.

 

صندلی کمپینگ

شاید بد نباشد در لوازم کمپینگ برای آفرود خود، چند دست صندلی کمپینگ برای خود و همراهان‌تان داشته باشید. تا برای استراحت، نوشیدن قهوه و چای، خواندن کتاب و یا لذت بردن از مناظر، به کمک شما بیایند. در حال حاضر جدید‌ترین مدل‌های صندلی کمپ ایرونمن را می‌توانید در این لینک مشاهده کنید.

 

لوازم کمپینگ

 

حرف آخر

اگر کمپینگ در کویر یا جنگل را تجربه نکرده باشید، واقعاً به معنی واقعی کمپینگ را تجربه نکرده اید. فرقی نمی‌کند به دنبال چه نوع لوازم کمپینگ برای آفرود خود و لذت بردن از مسیر هستید، برند Ironman 4×4 شما را از هر جهت پوشش می‌دهد. اگر برای تهیه تجهیزات ریکاوری و نجات برنامه‌ریزی می‌کنید، یا نیاز به یخچال مسافرتی، چادر سقفی و سایبان باربند دارید، تمامی آنها را می‌توانید از برند شناخته شده آیرونمن تهیه کنید.

ایران آیرونمن نماینده انحصاری این برند استرالیایی در ایران است. برای سفارش انواع لوازم کمپینگ و تجهیزات آفرود می‌توانید به وبسایت ایران آیرونمن مراجعه نمایید. یا برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره تخصصی با شماره ۲۸۴۲۴۸ ۰۲۱ در تماس باشید.