اگر ماجراجویی و آفرود در خون شما جریان داشته باشد، کاملا متوجه تفاوت بین سیستم تعلیق فابریک و نصب کیت تعلیق خودرو و ارتقا فنربندی و افزایش ارتفاع آن خواهید بود. شما با نصب کیت تعلیق ماشین آفرودی خیال‌تان از بابت حفظ ایمنی و بهبود عملکرد خودرو در مسیرهای ناهموار و دشوار راحت راحت می‌شود. سوالی که باید از خود بپرسیم اینست که چه چیزی یک وسیله نقلیه آفرود را می سازد؟ می‌توان گفت: ثبات، کنترل و قدرت. این موارد با سیستم تعلیق ماشین آفرودی شما شروع می‌شود. اینها تنها بخشی از مزایای نصب کیت بر روی خودرو شما هستند. برند استرالیایی آیرونمن Ironman4x4 همواره یکی از قدرتمندترین و باکیفیت‌ترین سیستم تعلیق و کمک فنر آفرودی را طراحی و تولید کرده است. که برای معرفی آن نیاز به توضیح نیست. در ادامه به بررسی مزایای نصب کیت تعلیق‌ آیرونمن بر روی خودروهای افرودی خواهیم پرداخت.

در صورتیکه نیاز به بررسی انواع کیت ارتفاع و سیستم تعلیق آیرونمن مخصوص ماشین آفرودی خود دارید می‌توانید به این لینک مراجعه نمایید.

 

کیت تعلیق ماشین آفرودی

 

 

مزایای نصب کیت تعلیق ماشین آفرودی آیرونمن

عملکرد بهتر در زمین‌های ناهموار

تمام هدف سیستم تعلیق یک خودرو آفرودی، جذب شوک ناشی از یک مسیر ناهموار است. برای خودرویی که روی مسیر صاف حرکت می‌کند، به غیر از سرعت‌گیر گاه به گاه، چیز زیادی برای آزار دادن سیستم تعلیق وجود ندارد. اما مسیرهای خارج از جاده با زمین‌های ناهموار، صخره‌ها، گل و لای، شن و ماسه ساخته می‌شوند. یک کیت تعلیق ماشین آفرودی توانایی وسیله نقلیه شما را برای کنترل همه آنها ارتقا می‌دهد. تا بتواند تمامی ضربات احتمالی را از خود و کابین دفع کند.

افزایش ارتفاع و میزان هندلینگ

کیت تعلیق ماشین آفرودی نه تنها توانایی خودرو شما را برای دفع ضربات سخت به کابین و شاسی بهبود می‌بخشد. آنها همچنین کل ارتفاع وسیله نقلیه را بالاتر می‌برند. با این کار، زوایای ترمز، زاویه ورود و خروج و فاصله خودرو شما از زمین، به میزان مناسبی تنظیم می‌شود. با زوایای بهتر، توانایی بیشتری برای رانندگی روی صخره‌ها، تپه‌ها یا شنزارها بدون گیر کردن در مسیر ناجوری به وجود می‌آید. این را با سپرها و چرخ های تنظیم شده متناسب کنید. آن وقت ماشین آفرودی خواهید داشت که نمی توان آن را متوقف کرد.

برای آگاهی بیشتر از راهکارهای افزایش ارتفاع ماشین آفرودی می‌توانید به این مقاله مراجعه نمایید.

 

 

کیت ارتفاع ایرونمن

 

امکان استفاده از تایر بزرگتر با نصب کیت تعلیق ماشین آفرودی

افزایش ارتفاع همچنین به شما این امکان را می‌دهد که تایرهای بزرگتر را روی خودرو خود ببندید. لاستیک‌های بزرگتر به معنای فاصله بیشتر است. و به معنای سطح بیشتر نسبت به زمین خواهد بود. علاوه بر این، اگر دیواره‌های لاستیک خود را افزایش دهید، چسبندگی لاستیک خود را نیز افزایش می‌دهید. و از گیر کردن شما در مسیرهای ناهموار جلوگیری می‌کند.

نکته حرفه‌ای:

اندازه و سایز همه چیز در مورد لاستیک‌ها نیست. لاستیک‌ها انواع مختلفی دارند که در زمین‌های متفاوت بهتر عمل می‌کنند. اگر توجه خود را روی مسیرهای جنگلی متمرکز می‌کنید، به سراغ لاستیک‌هایی بروید که در گل و لای عملکرد بهتری دارند. اگر می‌خواهید به کویر بروید، به سراغ لاستیک‌های شنی بروید. اگر دوست دارید هم در آفرود عملکرد خوبی داشته باشید و همچنان به استفاده منظم در جاده و شهر از وسیله نقلیه خود نیاز دارید، به دنبال لاستیک های تمام زمینی باشید.

زاویه دید گسترده‌تر

داشتن یک خودرو آفرودی با ارتفاع مناسب، مزایای دیگری نیز دارد. از آن نقطه نظر، دیدن محیط اطرافتان بسیار آسان تر است. وقتی در مسیر هستید، دیدن بیشتر به شما امکان می‌دهد به طور مؤثرتری پیمایش کنید. از برخورد به اجسام اجتناب کنید. و از مناظر خود لذت بیشتری ببرید. حتی اگر تنها جاده‌هایی که دنبال می‌کنید از نوع شهری هستند، دید گسترده به شما در هنگام تلاش برای پیدا کردن موقعیت مناسب در ترافیک و تغییر خطوط برتری می‌دهد.

 

 

 

افزایش تحمل بار و بهبود در بکسل کردن

اگر از طرفداران آفرود هستید، به احتمال زیاد متوجه خواهید شد که ممکن است در برخی موارد از تجهیزات نجات برای بکسل و یدک‌کشی استفاده کنید. چه ماشین کمپر باشد یا خودرو آفرودی دوستانتان. با این حال، سیستم تعلیق بهبود یافته و لاستیک‌های بزرگتر ممکن است به ثبات و پایداری خودرو کمک کند. که به آن اجازه می‌دهد هنگام یدک‌کشی بهتر کار کند. بهبود سیستم تعلیق و نصب کیت تعلیق ماشین آفرودی، همچنین می‌تواند میزان تحمل بار خودروی شما را تا حد خوبی افزایش دهد. و بتوانید به راحتی از وسایلی مانند وینچ و یا سپر استفاده کنید.

زیبایی و وقار هر چه بیشتر خودرو

مزایای نصب کیت تعلیق ماشین افرودی زمانی که از مسیرهای جاده‌ای به خانه می‌رسید پایان نمی‌یابد. بیایید با آن روبرو شویم: خودروهایی با سیستم تعلیق ارتقا یافته و ارتفاع داده شده، قوی‌تر و با ابهت‌تر به نظر می‌رسند. و هنگامی که حتی در خیابان‌های شهر خود در حال گشت و گذار هستید، این نگاهی است که از آن قدردانی خواهید کرد.

کمک فنر ماشین آفرود

انواع کیت تعلیق ماشین آفرودی آیرونمن

شرکت آیرونمن برای اکثر ماشین‌های آفرودی از جمله هایلوکس، تویوتا پرادو، لندکروز، نیسان سافاری، جک تی۸، رونیز، فوتون، کلوت و دیگر خودروهای آفرودی، کیت تعلیق مخصوص به آنها را طراحی کرده است. در حال حاضر سه نوع کیت تعلیق ماشین آفرودی تولید شده توسط آیرونمن وجود دارد:

  • کیت تعلیق نیتروگس
  • کیت تعلیق فومسل
  • کیت تعلیق فومسل پرو

برای آشنایی بیشتر با این کیت‌ها و تفاوت‌های آن می‌توانید به این مقاله مراجعه کنید.

 

 

کیت ارتفاع خودرو آفرود

 

حرف آخر

آیا آماده هستید تا سیستم تعلیق ماشین افرود خود را ارتقا دهید؟ Ironman 4×4 دارای انواع کیت تعلیق 4×4 است. که برای آماده سازی خودرو خود در خارج از جاده به آن نیاز دارید. هر چقدر به ارتقا فنربندی و افزایش راندمان ماشین در جاده اهمیت دهید. طبیعتا لذت و ایمنی بیشتری را در مسیرهای جاده‌ای و شهری تجربه خواهید کرد. در این مقاله به بررسی برخی از مزایای نصب کیت تعلیق ماشین آفرودی پرداختیم. و آن را برای افزایش پایداری، هندلینگ بیشتر در حین رانندگی و بهبود عملکرد خودرو بسیار مناسب دانستیم.

در صورتیکه نیاز به ارتقا سیستم تعلیق وسیله نقلیه خود دارید. یا می‌خواهید از انواع تجهیزات آفرودی آیرونمن اطلاع بیشتری داشته باشید. می‌توانید به وبسایت ایران آیرونمن نماینده انحصاری این برند در ایران مراجعه نمایید. یا برای دریافت مشاوره تخصصی در مورد تجهیز ماشین آفرودی خود با شماره ۲۸۴۲۴۸ ۰۲۱ در تماس باشید.