کیت ارتفاع و کمک فنر ماشین آفرودی

وقتی نوبت به ارتقا و تقویت فنر بندی وسیله نقلیه خود برای آفرود می رسد، مرحله اول معمولاً ماشین خود را با یک کیت ارتفاع و کمک فنر مناسب مجهز می‌کنیم. در غیر این صورت نمی‌توانیم فضای مورد نیاز خود را برای نصب لاستیک های آفرود سنگین و بهبود عملکرد خودرو در مسیر آفرودی و جاده‌ای بدست آوریم. اما هر صاحب وسیله نقلیه ای به شما خواهد گفت که عجله در تصمیم گیری به منزله اشتباه و آسیب‌های جدی می‌شود. به خصوص وقتی صحبت از آفرود باشد. اما اگر قبل از انتخاب کیت ارتفاع این پنج نکته را در نظر داشته باشید، انتخابی عالی برای خودرو 4×4 خواهید داشت.

 

کمک فنر ماشین آفرود

 

نوع و مدل ماشین آفرود شما

بیایید با اصول اولیه شروع کنیم: شما سعی نمی‌کنید جیپ یا هایلوکس خود را با قطعات یک کامیون وانت تعمیر کنید. بنابراین، به طور طبیعی، شما ترجیح می‌دهید از کیت ارتفاع و کمک فنر در نظر گرفته شده برای مدل های مختلف مخصوص وسیله نقلیه خود استفاده کنید. برند استرالیایی آیرونمن Ironman4x4، برای تمامی خودروهای آفرودی مثل تویوتا هایلوکس، نیسان سافاری، تویوتا پرادو، جک KMC، لندکروز، فوتون و کلوت قطعه مخصوص به مدل آنها را طراحی و تولید کرده است. بنابراین قبل از نصب کیت یا سایر قطعات روی ماشین خود، دستورالعمل های سازنده را دوباره بررسی کنید. و یا با مشاورین متخصص در تماس باشید. برای مشاهده انواع کیت ارتفاع و کمک فنر مخصوص ماشین آفرودی خود می‌توانید به این لینک مراجعه نمایید.

برای چه مصرفی از کیت ارتفاع و کمک فنر استفاده می‌کنید

این مسئله بسیار اهمیت دارد که برای چه مصرف و کاربری می‌خواهید ماشین خود را ارتقا دهید. برخی از افراد کیت ارتفاع و کمک فنر می‌خرند تا بتوانند روی صخره‌ها یا رودخانه‌ها و جنگل‌ها و کویر ماجراجویی کنند. دیگران فقط عاشق آن احساس قدرتی هستند که داشتن یک ماشین بلندتر به آنها می‌دهد. دلیل اشتباهی وجود ندارد که بخواهید 4×4 خود را لیفت دهید، اما دلیل ممکن است نوع کیت کمک فنری را که خریداری می‌کنید تغییر دهد.

به عنوان مثال، اگر در مسیرهای آفرود حرکت می‌کنید، باید به وسیله نقلیه خود ارتفاع بیشتری بدهید و به کابین خود توجه بیشتری کنید. تا کمک فنر بتواند به بهترین نحو ضربات مهلک و استهلاک را به میزان خوبی کاهش دهد. اگر خودرو 4×4 شما عمدتاً در جاده های محلی یا شهری حرکت می‌کنید، باید از بالا رفتن بیش از حد خودداری کنید. هرچه ارتفاع بیشتری اضافه کنید، تاثیر بیشتری روی هندلینگ شما در رانندگی در جاده خواهد داشت. برای اگاهی بیشتر در خصوص راهکارهایی برای افزایش ارتفاع ماشین آفرودی به این مقاله مراجعه نمایید.

 

کیت ارتفاع و کمک فنر

 

نوع کمک فنر در کیت ارتفاع

برند آیرونمن برای هر نوع کاربری کمک فنر مخصوص به خود را طراحی کرده است. اگر میزان مصرف شما بیشتر در شهر و یا جاده‌های صاف است، بدون شک سمت کمک فنر نیتروگس آیرونمن در کیت ارتفاع و کمک فنر مورد نظر خود بروید. اگر مصرف شما نیمی شهری و نیمی آفرودی است حتما سمت کمک فنر فومسل آیرونمن بروید تا بازدهی مطلوبی داشته باشید. اما اگر بصورت حرفه‌ای و در اکثر مواقع مصرف آفرودی دارید، بهترین گزینه برای شما کمک فنر فومسل پرو آیرونمن خواهد بود. این نوع کمک فنر با تکنولوژی و قطر پیستونی که دارد، بیشترین میزان دفع ضربه و حرارت را داراست. برای بررسی مشخصات انواع کمک فنر به این لینک مراجعه کنید.

فیزیک خودرو و وزن آن

در مورد هندلینگ، یک نکته مهم برای انتخاب کیت ارتفاع و کمک فنر این است که چگونه ارتفاع بر گرانش وسیله نقلیه شما تأثیر می گذارد. هر چه ماشین بلندتر باشد، مرکز ثقل آن بالاتر است. و به ما اعتماد کنید، اولین باری که به پیچ تند برخورد می‌کنید متوجه این موضوع خواهید شد. اگر به فکر رسیدن به مسیرهای پر پیچ و خم هستید، این را در نظر داشته باشید. کیت مناسب شما بر اساس مدل خودرو میزان تحمل باری که می‌خواهید داشته باشد، تعیین می‌گردد. فنری که برای ارتفاع انتخاب می‌کنید رابطه کاملا مستقیمی با میزان وزن و بار خودروی شما دارد. برای مشاهده انواع سیستم تعلیق طبق مدل و وزن خودرو به این لینک مراجعه نمایید.

 

کیت ارتفاع و کمک فنر

 

 

از چه نوع لاستیکی می‌خواهید استفاده کنید

بخشی از دلیلی که بسیاری از ما ماشین‌های افرود خود را لیفت می‌دهیم، این است که فضایی برای لاستیک های آفرود باز کنیم. هرچه لاستیک بزرگتر باشد، فاصله بهتری دارد و تماس بیشتری با زمین برقرار می‌شود. بنابراین هندلینگ شما در شرایط خیس یا ناهموار افزایش می‌یابد. این ایده خوبی است که قبل از انتخاب یک کیت ارتفاع و کمک فنر، تایرهای آفرودی مناسب خود را تهیه کنید. به این ترتیب، ایده ای خواهید داشت که می‌خواهید با لاستیک‌ها چقدر قد داشته باشید و بنابراین، چقدر می خواهید ماشین خود را ارتفاع دهید.

حرف آخر

اگر می‌خواهید خودرو آفرود خود را ارتقا دهید، برند مشهور آیرونمن Ironman 4×4 را اولین ایستگاه خود قرار دهید. این برند که ۶۰ سال است یکی از باکیفیت‌ترین و قدرتمند‌ترین کیت ارتفاع و کمک فنر در دنیا را تولید‌ می‌کند، برای هر مدلی که می‌خواهید کیت مخصوص دارد. در نظر گرفتن نوع مصرف، میزان تحمل بار، مدل خودرو از جمله فاکتورهای مهم و حیاتی در انتخاب کیت مناسب ارتفاع است. برای سفارش کیت ارتفاع و سیستم تعلیق مخصوص ماشین آفرود خود می‌توانید به وبسایت ایران آیرونمن نماینده انحصاری این شرکت در ایران مراجعه نمایید. یا برای دریافت مشاوره تخصصی در مورد ارتقا فنربندی و کیت کمک فنر مناسب شما با شماره ۲۸۴۲۴۸ ۰۲۱ در تماس باشید.