افزایش ارتفاع خودرو آفرود

خودروهای آفرود با توانایی عبور از مسیرهای سخت در آب و هوای مختلف و نامساعد، جذابیت خاصی برای علاقمندان به ماجراجویی و فعالیت‌های خارج از جاده دارند. یکی از عوامل مهم در افزایش قدرت عبور و بالابردن عملکرد و میزان هندلینگ رانندگی در مسیرهای سخت، افزایش ارتفاع خودرو آفرود می‌باشد. در این مقاله، به بررسی روش‌ها و تکنولوژی‌های مختلف برای افزایش ارتفاع خودرو آفرود با تمرکز بر استفاده از کمک فنرهای برند آیرونمن می‌پردازیم.

برند استرالیایی آیرونمن Ironman4x4 نزدیک به ۶۰ سال است که یکی از باکیفیت‌ترین و قدرتمند‌ترین سیستم تعلیق و کمک فنر ماشین افرودی را طراحی و تولید می‌کند. در این مقاله قصد داریم تا راهکارهای مناسبی را برای افزایش ارتفاع ماشین آفرودی ارائه دهیم.

افزایش ارتفاع خودرو آفرود مثل یک جنتلمن!

برند آیرونمن در حال حاضر جزو لوکس‌ترین برندهای تولید کننده کمک فنر و کیت ارتفاع ماشین آفرود است. یکی از شعارهای این برند اینست که خودرو خود را مثل یک مدیر ارتقا دهید. به همین خاطر آیرونمن برای تمامی ماشین‌های آفرودی کمک فنر و کیت ارتفاع تولید کرده. که کاملا بستگی به سبک و سلیقه و نیاز شما دارد که بهترین کیت ارتفاع خودرو آفرود را نسبت به نوع مصرف و کاربری‌تان انتخاب کنید.

برای مشاهده انواع کیت ارتفاع آیرونمن براساس نوع خودرو آفرودی می‌توانید به این صفحه مراجعه نمایید.

 

 

کمک فنر فومسل پرو

 

انواع کیت ارتفاع خودرو آفرود آیرونمن

برای اکثر ماشین‌ها و آفرودسوارها که در ایران هستند، افزایش ارتفاع خودرو آفرود امکان‌پذیر است. انواع تویوتا، میتسوبیشی، نیسان، فوتون، جک و دیگر ماشین‌های آفرود موجود در بازار ایران دارای کیت ارتفاع مخصوص نسبت به زیربندی آنها هستند. در کیت ارتفاع خودرو آفرود معمولا یک جفت کمک فنر برای قسمت جلویی و یک جفت کمک فنر برای قسمت عقب ماشین وجود دارد. همچنین برای افزایش ارتفاع خودرو آفرود، معمولا یک جفت ادلیف و یک جفت فنر لول نسبت به نوع خودرو در کیت ارتفاع موجود است. در ادامه به انواع این کیت‌ها که توسط برند آیرونمن طراحی و تولید شده‌اند می‌پردازیم:

کیت ارتفاع خودرو آفرود با کمک فنر نیتروگس

کمک فنر نیتروگس از تکنولوژی گاز نیتروژن طراحی و ساخته شده. که به همین خاطر نرمی فوق‌العاده‌ای به همراه دارد. و پیستون‌های آن به راحتی باز و بسته می‌شوند. تقریبا می‌توان گفت برای تمامی خودروهای آفرودی مثل تویوتا، پاترول، پاجرو، جک،. فوتون، هایلوکس، پیکاپ و.. کیت ارتفاع با کمک فنر نیتروگس به راحتی جواب می‌دهد. اما باید قبل از انتخاب این کیت توجه داشت که افزایش ارتفاع خودرو آفرود با کیت ارتفاع نیتروگس، بیشتر برای کاربرانی توصیه می‌شود که بیشتر مواقع نزدیک به هفتاد درص مصرف شهری دارند. چرا که این نوع کمک فنر در مسیرهای سخت و ناهموار آفرودی تحمل وزن بالایی ندارد و میزان ضربات را کمتر دفع می‌کند. اما با تمامی این توصیفات بازهم عملکرد بسیار بهتری نسبت به کمک فنر فابریک خودرو آفرودی دارند.

 

کیت ارتفاع خودرو آفرود

 

کیت ارتفاع خودرو آفرود با کمک فنر فومسل

تکنولوژی فومسل با بهره‌گیری از ترکیب روغن و گاز ساخته شده است. این نوع کمک فنر قطر پیستون بزرگتری نسبت به کمک فنر نیتروگس دارند. به همین خاطر می‌تواند ضربات را بهتر از خود دور کند. همچنین مواد فولادین آن باعث شده است تا پاسخ مناسب‌تری را در مسیرهای آفرودی بدهد. به همین خاطر برای کاربرانی که مصرف شهری و افرودی آنها پنجاه پنجاه است. و یا وزن خودرو آفرودی آنها متوسط یا سنگین است، بهترین انتخاب خواهد بود.

 

کمک فنر فومسل

 

کیت ارتفاع خودرو آفرود با کمک فنر فومسل پرو

در حال حاضر مستحکم‌ترین و پیشرفته‌ترین کمک فنر حال حاضر آیرونمن، کمک فنر فومسل پرو می‌باشد. این نوع کیت ارتفاع، بیشتر مناسب کاربرانی است که در اکثر مواقع در مسیر آفرودی هستند. و کمتر در شهر از ماشین خود استفاده می‌کنند. ساخت این نوع کمک فنر به گونه‌ای است که تمامی ضربات سخت را به خوبی دفع می‌کند. و قطر پیستون بالای آن باعث می‌شود تا بالاترین میزان هندلینگ را در حین آفرود به همراه داشته باشد. و همچنین از تحمل بار بسیار بالایی برخوردار باشد. اما این کیت ارتفاع برای مصرف شهری چندان توصیه نمی‌شود. چراکه احتمال خشک شدن ماشین در شرایط مختلف وجود دارد.

این نکته قابل ذکر است که در برخی از خودروهای آفرودی مثل پاترول و یا سوزوکی ویتارا، استفاده از کمک فنر فومسل پرو امکان‌پذیر نیست. چراکه قطر این کمک فنر بزرگ است و در زیربندی این دست از ماشین‌ها سوار نمی‌شوند. اما در زیربندی‌هایی مثل هایلوکس به راحتی جوابگو هستند.

 

افزایش ارتفاع خودرو آفرود

 

راهکارهایی برای افزایش ارتفاع خودرو آفرود

تعویض کمک فنر فابریک ماشین آفرود

یکی از راهکارهای موثر در افزایش ارتفاع خودرو آفرود تعویض کمک فنرهای آنهاست. کمک فنرهای آیرونمن که در سه مدل معرفی شد، نقش بسیار ایده‌آلی در بهبود عملکرد سیستم تعلیق و راندمان آن بازی می‌کنند. تعویض کمک فنرهای ماشین آفرود باعث افزایش تحمل بار و بهبود عملکرد آفرودی می‌شود. به شکلی که کاملا مورد تایید استانداردهای استرالیا است و بارها به طور مستقل تست و آزمایش شده‌اند.

برای مشاهده و خرید انواع کمک فنر ماشین آفرود به این صفحه مراجعه نمایید.

 

افزایش ارتفاع خودرو آفرود

 

تعویض فنر لول‌های ماشین آفرود

اگر کیت ارتفاع آیرونمن را برای ماشین آفرود خود انتخاب کرده باشید، معمولا یک جفت فنر لول برای افزایش ارتفاع خودرو آفرود به کار برده می‌شود. این فنر لول‌ها از مواد اولیه بسیار مستحکمی ساخته شده‌اند. و ۵ تا ۷ سانت به ماشین، ارتفاع می‌دهند.

برای سفارش فنر لول مناسب خودرو آفرودی خود به این صفحه مراجعه نمایید.

 

فنر لول TOY025B

افزودن ادلیف روی فنر شمش‌ها

در برخی از خودروهای آفرودی مثل تویوتا هایلوکس، جک تی۸، فوتون، کلوت و.. می‌توان یک جفت ادلیف روی فنر شمش‌های عقب بکار برد. تا به میزان حدود ۵ سانت افزایش ارتفاع بدهد. و عملکرد بسیار مناسبی را در مسیر آفرودی از خود نشان دهد.

برای سفارش ادلیف می‌توانید به این صفحه مراجعه نمایید.

افزودن لود پلاس loadplus

در برخی از خودروهای افرودی می‌توان برای ارتقا فنربندی و افزایش ارتفاع خودرو آفرود، از لود پلاس استفاده کرد. برای سفارش لود پلاس می‌توانید به این صفحه مراجعه نمایید.

افزودن تورشن بار

در برخی از خودروهای آُفرودی مثل لندکروزر، می‌توان تورشن بار اضافه کرد تا خودرو به میزان خوبی افزایش ارتفاع بگیرد.

 

مزایای استفاده از کیت ارتفاع خودرو آفرود آیرونمن

  • افزایش بهره‌وری، راندمان و هندلینگ ماشین
  • بهبود عملکرد سیستم تعلیق در مسیر آفرودی
  • کاهش میزان ضربات سخت به کابین
  • کاهش استهلاک خودرو آفرود
  • ایمنی سواری در مسیرهای مختلف آفرودی
  • استفاده شده از مرغوب‌ترین و باکیفیت‌ترین متریال
  • تکنولوژی ساخت کاملا مدرن و به‌روز شده
  • دارای سه سال گارانتی بی قید و شرط

 

جمع بندی

افزایش ارتفاع خودرو آفرود با استفاده از کمک فنرهای برند آیرونمن Ironman4x4 می‌تواند قابلیت عبور از مسیرهای ناهموار را بالا ببرد. و عملکرد خودرو را بهبود بخشیده. و تجربه رانندگی در مسیرهای سخت و نامساعد را ایمن کند و ارتقا بدهد. با توجه به مزایا و قابلیت‌های این کمک فنرها و فنر لول‌ها، استفاده از آنها به عنوان یک روش موثر برای افزایش ارتفاع ماشین آفرود توصیه می‌شود. با انجام تحقیقات بیشتر و مشاوره با تکنسین‌های متخصص، می‌توانید بهترین راهکار برای خودرو آفرود خود را انتخاب کنید و لذت بردن از ماجراجویی‌های آفرودی را تجربه کنید.

برای مشاهده دیگر تجهیزات آفرودی به وبسایت ایران آیرونمن مراجعه نمایید. برای دریافت مشاوره تخصصی در مورد تجهیز خودرو آفرود می‌توانید با شماره ۲۸۴۲۴۸ ۰۲۱ در تماس باشید. تیم ایران آیرونمن آماده پاسخگویی به شما هستند.